Firik Tarhana 1 Kg

Ürün Kodu: TS14

Marka: Haşiroğlu

% 11

İNDİRİM

189.90 TL 169.90 TL
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
En geç 11 Temmuz, 2022 Pazartesi günü kargoda.

Firik Tarhana 1 KG

Tarhana firiği tarhananın tam kurumamış halidir. Hem hafif ıslak hem de hafif kurudur. Kaliteli buğdaydan elde edilen döğme (yarma) kaynatılır, soğuyunca iyice yoğrulur. Elde edilen bu yoğrulmuş dövme, yağlı ve az ekşi köy yoğurduyla karıştırılır. Kekik, çörek otu gibi baharatlar da katıldıktan sonra 1 gün boyunca fermantasyona bırakılır. Daha sonra temiz bir hasır üzerine serilir ve güneşte kurumaya bırakılır. Yoğurdun pişirilmemesi sebebi ile probiyotik bakterilerin canlılığı söz konusudur. Aynı zamanda üretimde kullanılan dövme buğdaylar, gelen probiyotikler ile birlikte fonksiyonel bir gıda malzemesi haline gelmektedir. Bundan dolayı yüksek lif ve protein içerir.  Kahramanmaraş'a özgü bu lezeti başka yerde bulmanız mümkün değildir. 

Bu ürün bozulmaması için şoklanarak kargolanmaktadır. Ürünü buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Firiği tüketmeden önce 10 - 15 dk boyunca güneşte bekletmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca yanında badem, ceviz gibi çerezler ile tüketilirse daha lezzetli olacaktır. Afiyet olsun. .

İçindekiler:Buğday(Dövme), Yoğurt, Tuz, Dağ Kekiği 

Dövme 1/4 Yoğurt

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Cayma Hakkı

27866 Sayılı Mesafeli Sözleşmelere dair Yönetmeliğin 7.maddesinin 4.fıkrasının c bendi gereğince ALICI’nın sipariş ettiği ürünlere ilişkin cayma hakkı bulunmamaktadır. Niteliği itibariyle; tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünler olması sebebiyle elektronik ortamda anında ifa edilmesi ve ALICI’ya anında teslim edilmesi sebebiyle gıda maddeleri sipariş üzerine üretimi ve/veya ithalatı yapılan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *
Yukarı Git