Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Kurutulmuş Sebze


  Haşiroğlu Kurutulmuş Sebze

  Vitamin ve mineral kaynağı sebzeler, hayatımızdan asla eksik olmaması gereken gıdalardır. Özellikle sindirim sistemimiz için düzenli sebze tüketmemiz çok önemlidir. Sebzeler vücudumuz için doğal lif kaynaklarıdır. Aynı zamanda uzun ömürlü saklamak için bu sebzeleri kuruturuz. Kurutma işlemi ile sebzenin suyunu buharlaştırırız. Bu sayede sebzeleri kışa kadar muhafaza ederiz. Sebzeleri kurutmak besin değerlerinden ve tatlarından bir şey kaybettirmez. Fakat kurutma işleminin iyi yapılması çok önemlidir. Çünkü kuru sebzeler kurutulma işleminden sonra içindeki mineral, vitamin ve lif oranını aynı derecede muhafaza etmektedir. Bu da sebzenin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Çünkü sebzenin suyunda yaşayabilecek mikroplar suyu buharlaştırınca artık o sebzede barınamıyorlar. İşlem doğru yapılmadığı takdirde çekilen zahmetin hiçbir önemi kalmıyor. Çünkü kuruttuğunuz sebze eğer doğru yöntemlerle kurutulmadıysa kısa bir süre sonra bozuluyor. Haşiroğlu kurutulmuş sebze konusunda size en kaliteli ürünleri sunuyor. Bunlar arasında, tatlı biber, patlıcan, acı biber, acur, kabak, domates, bamya ve süs biberi var. Bu ürünleri teker teker inceleyebiliriz.

  Haşiroğlu Tatlı Biber Kurusu

  Tatlı biber kurusu tansiyonu dengeler ve metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda kolesterolü de dengeler. %100 doğal tatlı biber kurularımız katkı maddesi ve koruyucu madde içermiyor. C vitamini açısından oldukça zengin olan tatlı biber kurusu kalori yakımını hızlandırır. Ayrıca A vitamini ihtiyacını karşılamak için de gayet yeterli bir besindir. İçerisindeki antioksidanlar kansere karşı önlem almanızı sağlar. Tokluk hissini arttırır ve vücuttaki enfeksiyonu temizlemeye yardımcıdır. Lifli bir gıda olduğu için kabızlığa da iyi gelmektedir. Ayrıca migren ya da diğer ağrı türlerine de iyi geldiği bilinir. Doğru yöntemlerle kurutulduğu takdirde uzun ömürlü olarak tüketebileceğiniz bir sebzedir. Haşiroğlu tatlı biber kurusu konusunda da en güvenilir ve en kaliteli ürünleri size sunmaktadır.

  Haşiroğlu Patlıcan Kurusu

  Patlıcan kurusu kalsiyum açısından çok zengindir. İçeriğinde demir de vardır. Bu vitaminler sayesinde diş ve kemik gelişiminde çok önemli bir rol oynar. Diyabet hastalarının sıklıkla tüketmesi gereken bir besindir. Düşük kalorili ve doyurucudur, bu yüzden diyet yemeklerinde çok sık kullanılır. Patlıcan doğru yöntemlerle kurutulduğu takdirde taze halinden daha fazla vitamin ve minerale sahip bir hale gelir. Demir hastalığı olanların da sık sık patlıcan kurusu tüketmeleri önerilir. Beyin fonksiyonlarını geliştirdiğine dair de araştırmalar mevcuttur. Bu sebeple bol bol tüketilmesi gereken bir besindir. Doğru yöntemlerle kurutulduğundan emin olmak gerekir. Haşiroğlu patlıcan kurusu konusunda da sizlere %100 doğal ürünler sunmaktadır.

  Haşiroğlu Acı Biber Kurusu

  Kurutulmuş acı biberler öncelikle gribal enfeksiyonlara karşı bizi korumakta ve iyileşmemize yardımcı olmaktadır. Acı biberin içerisinde ve kökünde Capsaicin maddesi mevcuttur. Bu madde biberin acı olmasını sağlar. Yediğimizde sinirlerimizi uyarır ve vücudumuzda ağrı kesici etkisi olan salgıların salgılanmasını sağlar. Acı biber kurutulduğunda ise bu etki daha da belirginleşir. Çünkü bu etkiyi azaltacak mikroorganizmalar suyun buharlaşması sebebiyle acı biberden uzaklaşmıştır. Mide rahatsızlıklarında hastayı rahatlatan etkiye sahiptir. Aynı zamanda sindirim sisteminde etkin rol oynar. İçerdiği B6 vitamini ile en zengin besin kaynakları arasında yer alır. Kolesterol düşüren Haşiroğlu acı biber kurusu hiçbir katkı maddesi içermemektedir ve tamamen doğaldır. 

  Haşiroğlu Acur Kurusu

  Acur kurusu su ve mineral bakımından zengin bir besindir. İçerisinde yoğun su bulunması suyun beraberinde getirdiği minerallerin de bulunmasını sağlar. Bu yüzden kurutulma işlemi için suyu buharlaştırıldığında minerallerinden bir kaybı olmaz. Aksine içerisinde su bulunduğu için hararet alıcı bir özelliği olduğu söylenir. Kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan K vitaminine sahiptir. İçerisinde sodyum ve potasyum vardır. Mide rahatlatıcı bir etkisi vardır. Boşaltım sistemindeki sorunların çözülmesine yardımcı olur. Besinlerde çok az bulunan K vitamini acur kurusu ile karşılanabilir. Çünkü kansızlık, anemi, kanda seyreklik ve kan pıhtılaşmaması gibi hastalıklara faydası olduğu bilinir. Haşiroğlu yine doğal yöntemlerle hazırladığı acur kurusunu hiçbir katkı madde kullanmayarak sizlerin huzuruna sunmaktadır. Bu vitamin ve mineral deposunu güvenle temin edebilirsiniz. Haşiroğlu acur kurusu şimdi sizin için satışta!

  Haşiroğlu Kabak Kurusu

  Kabak kurusunun içinde yoğun miktarda bulunan fosfor, bağışıklık ve sindirim sistemimiz için çok önemlidir. Aynı zamanda tansiyonu dengeler. Yağ oranı düşüklüğü ile rejim gıdaları arasında yerini alır. Ayrıca üst solunum yolu hastalıkları için çok faydalıdır. Böbrek taşı, basur, kabızlık gibi hastalıkların tedavi sürecinde de bol bol tüketilmesi gereken bir besindir. Vücutta biriken toksinleri atmaya yardımcı olur. Doğru yöntemlerle kurutulan bir kabak çoğu hastalığın tedavisinde tüketilebilir. Kurutulmuş kabak için kısaca bünyeyi temizlediğini söyleyebiliriz. Haşiroğlu kabak kurusu tamamen doğaldır. 

  Haşiroğlu Domates Kurusu

  Kuru domates tam bir mineral deposudur! Kalp dostudur ve bağışıklığı güçlendirmedeki etkisi tartışılmazdır. Günlük kalsiyum, magnezyum, A, B, C ve K vitaminlerini büyük oranda karşılar. Kansere karşı en etkili besinlerden birisidir. Kuru domateste yağ yoktur. Kanı temizlemeye ve sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca astım hastalarının da sık sık tüketmesi tavsiye edilir. Lif açısından oldukça zengindir. Yemeklere lezzet katma konusunda da çok yardımcıdır. İçerisinde bulunan likopen çok güçlü bir antioksidandır ve bu sayede birçok hastalığa karşı direnç kazanmanızı sağlar. Doğru bir şekilde kurutulmuş domatesler uzun süre bozulmadan kalabilir ve besin değerlerinde hiç kayıp yaşamazlar. Tamamen doğal yöntemler ile güneşte kurumuş olmaları gerekmektedir. Haşiroğlu domates kurusu koruyucu katkı maddesi içermemektedir.

  Haşiroğlu Bamya Kurusu

  Bamya kurusu cilt sağlığından kemik gelişimine kadar birçok faydası bulunan bir gıdadır. Bamya kurusu kalbe iyi gelir. Aynı zamanda kolesterol dengenizi korur. A vitamini bakımından zengin olduğu için görme ve göz sağlığında kişiye yardımcı olur. Öksürüğü söker ve ishali geçirir. Lifli bir besin olduğu için tok tutma özelliği vardır. Bamyada manganez bulunur. Bu da hormon fonksiyonlarınız için çok faydalıdır. Hormonlardaki dengesizliği düzenler. Tiroid bezinin düzgün çalışmasında çok büyük bir katkısı vardır. Bu da yine kilo vermeye yardımcı bir durumdur. Zararlı bakterilerin azalmasına ve yok olmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda sindirim sisteminin düzenli çalışmasına ve sindirim sistemindeki iltihapların temizlenmesine de katkı sağlar. Haşiroğlu bamya kurusu tamamen doğaldır!

  Haşiroğlu Süs Biberi Kurusu

  En önemli işi kanserli hücreleri yok etmek ve bunu yaparken yararlı hücrelere zarar vermemektir. Cin biberi kurusu olarak da geçer. Vücuttaki ödemi atar ve mide rahatsızlıklarının rahatlamasına yardımcı olur. Yemeklere lezzetini katar ve çoğu yemekte kullanılmaktadır. Çok acı oluşu metabolizmayı da hızlı çalıştırmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda ağrı kesici bir etkisi de bulunmaktadır. Vitamin bakımından da zengindir ve C vitamini ihtiyacımızın büyük bir çoğunluğunu karşılamaktadır. Yemeklerinizde lezzet arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Ayrıca %100 doğal yöntemlerle yapıldığı için uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Hiçbir koruyucu madde içermiyor. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi bulundurmuyor. Bu yönleriyle de öne çıkıyor. Haşiroğlu süs biberi kurusu tamamen organik ve kaliteli bir şekilde mutfağınızda yerini alıyor. Sebze kurutulduğunda besin değerinden hiçbir şey kaybetmiyor. Aksine su buharlaşınca mikroorganizmalar öldüğü için besin değeri daha fazla artmaktadır. Bu yüzden kurutulmuş süs biberi kullanmak oldukça faydalıdır. 

Yukarı Git