Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Maraş Yöresel Ürünler Kategorileri

  Pekmez Ürünleri

  Maraş Yöresel Ürünler


 • ÜCRETSİZ KARGO
  Zeytinyağı 4250 Cc
  ÜRÜNÜ İNCELE
 • ÜCRETSİZ KARGO İNDİRİM
  Doğal Yayla (Geven) Balı Petek 1 Kg
  Doğal Yayla (Geven) Balı Petek 1 Kg
  %26
  390.90 TL 290.90 TL
  ÜRÜNÜ İNCELE
 • Haşiroğlu Maraş Yöresel Ürünler

  Maraş, çok eski medeniyetlere başkentlik yapmış, tarihi ve kültürü oldukça zengin bir şehrimizdir. Akdeniz Bölgesinde yer almakta olan şehir, bir milyondan biraz fazla bir nüfusa sahiptir ve bu bakımdan Türkiye'de on sekizinci sırada yer almaktadır. Bu köklü şehir tarhana, dondurma ve biber gibi birbirinden güzel lezzetleriyle de tanınmakla birlikte birçok farklı yöresel lezzete de ev sahipliği yapmaktadır.

  Maraşyöresel ürünler mutfağında önemli bir yer tutan ve ünü birçok bölgeye yayılmış bu lezzetleri sizler için tek tek sıralamak ve açıklamak isteriz:

  Haşiroğlu Bal

  Bal, 8000 yıl önce keşfedilen ve o zamanlarda ilaç niyetine kullanılmış olan balın, saymakla bitmeyen birçok faydası vardır. Soğuk algınlığı gibi hastalıklarda tedavi edici özelliği olması, mide sorunlarını gidermesi, enerji vermesi bunlara örnek olarak sayılabilir. 

  Haşiroğlu tarafından Göksun ilçesindeki yüksek yaylarında üretilen organik çiçek balları hiçbir katkı maddesi içermemekte ve sağlığınız için fayda sağlamaktadır.

  Haşiroğlu Salçalar 

  Salçalar, domates ve kırmızı biber gibi sebzelerin ezilerek kaynatılması sonucu elde edilmektedir. Maraş gibi şehirlerde geleneksel bir şekilde Güneş altında kurutularak yapılmaktadır. Yemeklerin olmazsa olmazı olan bu yiyeceğin, doğal yöntemlerle ve organik sebzelerle üretilmesi, lezzeti açısından oldukça önem taşımaktadır.

  Haşiroğlu Acı Biber Salçası

   Acı biber salçası, doğal olarak Maraş acı kırmızı biberlerinden üretilen Haşiroğlu acı biber salçası, yemeklerinizdeki lezzeti katlayacaktır.

  Haşiroğlu Tatlı Biber Salçası

  Tatlı biber salçası, yemeklerinizde, soslarınızda kullanabileceğiniz Haşiroğlu tatlı biber salçası damağınızı çatlatacaktır.

  Haşiroğlu Domates Salçası

  Domates salçası, organik domateslerden doğal olarak üretilen Haşiroğlu domates salçası, yemeklerinizin baş tacı olacaktır.

  Haşiroğlu Beyaz Köpük Sucuğu (Cevizli)

  Beyaz köpük, sucuğu, beyaz köpük sucuğu, bir diğer adıyla un sucuğu, kaynar üzüm suyu içine un ve nişasta eklenerek yapılan beyaz renkli ve yumuşak bir sucuk türüdür.

  Haşiroğlu Beyaz Köpük Sucuğu, sofranıza kadar doğal kalarak gelen, lezzet patlaması yaşatan bir üründür.

  Haşiroğlu Pekmez Sucuğu

  Pekmez sucuğu, siyah üzüm pekmezinden yapılan ve özellikle Maraş mutfağında önemli bir yere sahip olan bir sucuk türüdür. İpe dizilen cevizler, pekmeze batırıldıktan sonra kurutulmak için Güneş altına asılır. 

  Haşiroğlu Pekmez Sucukları, tamamen doğal yollarla üretilerek sofranıza gelmektedir.

  Haşiroğlu Pekmez Samsa

  Pekmez samsa, ana maddesi olan pekmez, Maraş’ın gabarcık üzüm bağlarından elde edilmektedir. Lezzet deposu olan bu pekmezler aynı zaman da sağlığınıza oldukça faydalı gelecektir.

  Haşiroğlu Fıstık Ezmesi

  Fıstık ezmesi, Antep fıstığı ezmesi sevilerek tüketilen besleyici bir üründür. Yüksek miktarda E vitamini barındırmaktadır. Vücut için faydalı yağlar içermektedir.

  Oldukça faydalı olan yeşil Antep fıstığı ile yapılan bu ürün, sizin vazgeçilmeniz olacaktır.

  Haşiroğlu İçli Köfte

  İçli köfte, Türk mutfağında önemli bir yere sahiptir. Bulgurun yoğurulması ile elde edilen hamurun içine, soğan ve bir takım malzeme ile birlikte kavrulmuş kıyma doldurulur. Sonrasında hazırlanan köfteler, haşlanarak veya kızartılarak pişirilir. Oldukça sevilen bu yeme, özellikle güneydoğuda sıklıkla sofralara gelmektedir.

  Tamamen organik olarak el emeği ile üretilen ev yapımı Haşiroğlu içli köfteleri bağımlılık yapacak türden bir lezzete sahip. 

  Haşiroğlu Maraş Çöreği

  Maraş çöreği, Maraş çöreği Maraş’ın geleneksel lezzetleri arasında yer almaktadır. Fırınlarda pişirilen bu ürün, Osmanlı döneminde bayramlarda ikramlık olarak sunulmaktaydı. Tuzlu tatlı, zeytinyağlı, tereyağlı, cips ve yumuşak gibi birçok farklı türde hazırlanmaktadır. Bayram veya bayram dışı günler farketmeksizin sürekli olarak ilgi gören bu ürün Maraşlıların favori lezzetleri arasında bulunmaktadır.

  Tuzlu, şekerli olmak üzere birçok çeşidi bulunan, lezzet deposu Haşiroğlu Maraş çöreklerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

  Haşiroğlu Maraş Dondurması

  Maraş dondurması, Maraş yöresindeki Ahir Dağı eteklerindeki endemik bitki örtüsünde otlatılan keçi ve ineklerin harika sütleriyle hazırlanmaktadır.

  Haşiroğlu Maraş dondurmaların tümünde keçi sütü bulunmaktadır. Dondurmalarda kullanılan salepler tamamen organik olup, ek olarak hiçbir katkı maddesi kullanılmamıştır.

  Haşiroğlu Nar Ekşisi

  Nar ekşisi, nar suyundan elde edilen, tatlımsı ve mayhoş bir tadı olan bir üründür. Güney mutfağında oldukça popülerdir. Haşiroğlu Nar Ekşisi, tamamen narlardan doğal olarak elde edilmektedir. Hiçbir katkı maddesi içermemektedir.

  Haşiroğlu Antep Fıstığı

  Antep fıstığı, Anavatanı Orta Doğu olan Antep fıstığının, çok eski yıllardan beri tüketildiği saptanmıştır. Şam fıstığı olarak da bilinmektedir. Sağlığınız için bir faydası bulunmaktadır. Kolesterolünüzü düşürür ve kalbinizi korur. Kanserlere ve enfeksiyonlara karşı adeta bir kalkan görevi görür. Yaşlılıkta ortaya çıkabilecek hastalıkları önler. Akciğerdeki iltihapları temizler, göğsü rahatlatır. Böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur. Anemi gelişimini engellemede fayda sağlar. Rahat bir sindirim için katkıda bulunur.

  Haşiroğlu Antep fıstığı, kalite güvencesi sunmakta ve doğal olarak doğadan sofranıza kadar gelmektedir.

  Haşiroğlu Kahvaltılık Ürünler

  Kahvaltılık ürünler, kahvaltılık ürünler konusunda oldukça geniş ve lezzetli çeşitler sunmaktadır. Bunlara örnek olarak çemen, çökelek peyniri, tereyağ ve turşu zeytini gibi ürünleri sayabiliriz.

  Çemen otlarından elde edilen çemen, acı ve iştah açıcı kendine has tadıyla bilinir. Genellikle kahvaltılık olarak kullanılan bu ürünün tarihi çok eskilere dayanmaktadır.

  Çökelek peyniri, yayıkta yağı ayrılan yoğurdun, kaynatılıp suyundan arındırılmasıyla elde edilir. Hafifliğiyle bilinen bu lezzet kahvaltı sofralarımızda yerini almaktadır.

  Tereyağ, yemeklerimizin lezzetini katlayan bir ürün olmakla birlikte, sofralarımıza kahvaltılık gelmektedir. Genellikle keçi, koyun ve inek sütünden elde edilmektedir. Rengi sütü sağılan hayvanın beslenmesine bağlı olarak beyaz ve sarı olarak değişmektedir.

  Turşu zeytini, birçok faydası olan kahvaltılık bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Sahip olduğu antioksidan özelliği ile kansere karşı koruma sağlar. İçinde bulundurduğu birçok vitamin sayesinde vücut direncinize katkı sağlar. Kolesterol düşürücü bir özelliği vardır. 

  Haşiroğlu markası adı altında birçok kahvaltılık ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler şunlardır:

  Haşiroğlu Maraş çemeni

  Haşiroğlu çökelek peyniri 

  Haşiroğlu köy peyniri

  Haşiroğlu kahvaltılık tereyağı

  Haşiroğlu Maraş turşu zeytini

  Haşiroğlu Sumak Ekşisi

  Sumak ekşisi, Akdeniz’de yetişen bitkilerden olan sumak, kendine has, güzel ve iştah açıcı tadıyla bilinen bir baharat türüdür. Vücudumuza birçok faydası bulunmaktadır. Anti kanserojen özelliği sayesinde kansere karşı korur. Hastalıklara karşı savunma mekanizması oluşturur ve hastalıkları tedavi etmeye yardımcıdır. Cilt koruyucu özelliği vardır. Solunum ve sindirim sisteminde oluşan sorunlara karşı etkilidir.

  Maraş’ın yaylarında yetişen sumak tohumlardan elde edilen sumak ekşisi, iştah açıcı ve sağlınız için oldukça faydalı bir üründür. Sofralarınızda güvenle tercih edebilirsiniz.

  Haşiroğlu Kelle Paça Çorbası

  Kelle paça çorbası kökeni 1800’li yılların başlarına kadar dayanmaktadır. Hazırlanışı oldukça zahmetli olan bu çorba küçükbaş veya büyükbaş hayvanların baş ve ayaklarından alınan parçalar ile yapılmaktadır. Faydaları saymakla bitmeyen bu çorba tam bir şifa kaynağıdır. Kolajen özelliğe sahiptir. Kemiklerin onarılmasında ve güçlü kalmasında büyük katkılar sağlamaktadır. Çocukların gelişimini destekler.

  Haşiroğlu kelle paça çorbası, katkısız olarak üretilmiş şifa deposu bir üründür.

  Haşiroğlu İlik Suyu

  İlik suyu, Türk mutfağında çok eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Yemeklere katılabilen bu ürün, tam bir şifa kaynağıdır. Vücudumuza birçok faydası bulunmaktadır. Hastalandığımızda iyileşmek için tükettiğimiz ürünlerin başında gelir. Bununla birlikte kemik dokularına olan faydası hepimizin malumudur. Ayrıca protein ihtiyacını da fazlasıyla karşılamaktadır.

  Doğal ve katkısız olarak üretilen Haşiroğlu ilik suyu, sağlığınıza oldukça faydası dokunacak bir üründür. Sağlığa iyi gelecek bu ürün, diğer hastalıklara da iyi gelmektedir. 

  Sizlere sunduğumuz Maraş yöresel ürünleri, organik ve sağlıklı yiyecekler olarak ön plana çıkmaktadırlar. Vücudunuz için oldukça faydalı ve bir o kadar da leziz olan bu ürünleri bir an önce denemenizi ve siz ve aileniz için sofranızdan eksik etmemenizi tavsiye ediyoruz. 

  Haşiroğlu Bakliyat

  Bakliyat, Haşiroğlu Maraş dövmesi, yüksek kalite buğday kullanılarak elde edilmektedir.

  Haşiroğlu pilavlık Maraş bulguru, oldukça besleyici ve sağlıklı bir üründür.

  Haşiroğlu baldo pilavlık pirinç, iri taneli olan bu pirinç son derece besleyici özelliktedir.

  Haşiroğlu köftelik esmer bulgur, buğdayın gelen bütün faydalı özellikleri içinde barındırmaktadır.

  Haşiroğlu kuru fasulye (dermason), dermason fasulye lezzeti ve görüntüsüyle ön plana çıkmaktadır.

  Haşiroğlu Yufka Ekmeği

  Yufka ekmeği, köylerde sıklıkla tüketilen yufka ekmeğin tadı bir başkadır. Odun ateşinde pişirilen Haşiroğlu yufka ekmeği, sofralarınızın baş tacı olacaktır.

  Haşiroğlu Zeytinyağı

  Zeytinyağı, yemeklerin vazgeçilmezi zeytinyağı, yemeklere lezzet katmasının yanında, oldukça fazla faydalı özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Haşiroğlu zeytinyağları, zeytin ağaçlarından taze olarak toplanan zeytinlerin soğuk sıkım işlemi sonucunda elde edilmektedir.

  Haşiroğlu Menengiç Kahvesi

  Menengiç kahvesi, menengiç meyvelerinden elde edilen Menengiç kahvesinin, insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Balgam sökücüdür, sinir sistemini onarır, migren ağrılarını azaltır, kansızlıkla savaşır, enerji vericidir, damar sertliğine karşı korur.

  Haşiroğlu Pestil

  Pestil, genellikle üzüm, dut gibi tatlı meyvelerden yapılmaktadır. Çok eski yıllardan beridir yapılmakta olan, oldukça besleyici ve faydalı bir üründür. Barındırdığı vitaminler sayesinde vücuda kuvvet ve direnç katmaktadır. Eklem ve kemiklere faydalıdır. Erkeklerde kısırlığı engeller.

  Haşiroğlu Üzüm

  Üzüm, severek tükettiğimiz üzüm, kan yapıcı bir özelliğe sahiptir. Vücuttaki toksinleri temizler ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Firmamız siyah ve sarı üzümleri sizlerin beğenisine sunmaktadır.

  Sizlere sunduğumuz Maraş yöresel ürünleri, organik ve sağlıklı yiyecekler olarak ön plana çıkmaktadırlar. Vücudunuz için oldukça faydalı ve bir o kadar da leziz olan bu ürünleri bir an önce denemenizi ve siz ve aileniz için sofranızdan eksik etmemenizi tavsiye ediyoruz. 

Yukarı Git